‘Fshesa’ Milan, ja kush po largohet nga San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Fshesa’ Milan, ja kush po largohet nga San Siro

12:27 | 31 Janar 2019

Milan thuhet se është në bisedime për të shitur Alen Haliloviç te Sporting Liege.

Sipas Sport Mediaset, kalimi i Haliloviqit në Standard mund të ndodh në orët e ardhshme, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë mund të kërkojnë të përfshijnë Djenepon në marrëveshje nëse nuk arrijnë të sjellin Allan Saint-Maximin nga Nice.

Haliloviç u bashkua nga Hamburg verën e kalua të Milanir, por ka bërë vetëm tre paraqitje zëvendësuese këtë sezon.

Djenepo, nga ana e tij, është një 20-vjeçar i Mali International, i cili luan si një krah të majtë dhe ka pesë gola dhe tre asistime për Standard në 2018-19.

Ndërkohë, Milan ka depozituar zyrtarisht kontratën e Tiago Djalos me Lega Serie A.

Djalo, një mbrojtës 18-vjeçar, vjen nga Sporitng CP dhe është një portugez nën 19-vjeçar. /ORAinfo/

Komento: