‘Fshesa’ Milan nuk ka të ndalur, edhe një lojtar largohet në Turqi

15:24 | 08 Janar 2019

Mesfushori i Milanit, Alen Haliloviç thuhet se është në bisedime të avancuara me klubin turk Besiktas, duke mos luajtur asnjë minut në Serie A.

22-vjeçari u hodh si agjent i lirë kur kontrata e tij me Hamburg skadoi në korrik.

Megjithatë, atij i është dhënë vetëm tre paraqitje në një triko të kuqezinjve, të gjitha në Ligën e Evropës, për një total prej 60 minutash të futbollit.

Sipas Sky Sport Italia, një dalje në janar është e afërt dhe agjenti i tij sot ka takuar Besiktas për të punuar kushtet personale, përcjell ORAinfo.

Haliloviç u transferua në verë te Milani dhe ishte parë si një transfero i qëlluar.
Ai pritej që të jetë një lojtar ideal për mesfushën e Milanit, por lojtari dështoi t’i tregojë aftësitë e tij. /ORAinfo/

Komento: