“Fshesa” te Barcelona, largohen nëntë lojtarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Fshesa” te Barcelona, largohen nëntë lojtarë

15:49 | 27 Maj 2019

Barcelona do të jetë e pamëshirshme me largimin e lojtarëve këtë verë pas përfundimit të tyre zhgënjyes në sezon , thonë Diario Sport.

Blaugrana do të largojë nëntë lojtarë këtë verë, duke filluar nga Philippe Coutinho, Samuel Umtiti Ivan Rakitic dhe Malcom viktima më të profilit të lartë, përcjell ORAinfo.

Jeison Murillo dhe Kevin-Prince Boateng do të largohen në fund të marrëveshjeve të tyre të kredisë, ndërsa Jasper Cillessen, Thomas Vermaelen dhe Rafinha Alcantara gjithashtu do të largohen.

Umtiti ,Clement Lenglet dhe Gerard Pique janë në listë , Coutinho është violina e dytë për Ousmane Dembele ndërsa Frenkie de Jong duket e vendosur për të ia zënë vendin Rakiticit./ORAinfo/

Komento: