Fundi i botës në kryeqytetin e Turqisë, tmerr e panik i madh tek banorët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fundi i botës në kryeqytetin e Turqisë, tmerr e panik i madh tek banorët

08:09 | 14 Shtator 2020

Një ngjarje e pa zakontë ka ndodhur dje në kryeqytetin e Turqisë, Ankara.

Dje lagjia Polatli e kryeqytetit turk Ankara, u përfshi nga një fenomen i çuditshëm.

Një erë e fortë goditi gjithë zonën dhe u ngrit një sasi e madhe tymi dhe rëre.

Kjo gjë shkaktoi temrr dhe panik tek banorët, të cilët u shprehën se pamja e rrallë ngjante me skenat e filmave apokaliptikë.

Pamjet apokaliptike, banorët i kanë cilësuar si të ngjashme me atë që imagjinohet si fundi i botës.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se mbetën të plagosur lehtë 6 persona.

Komento: