Futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës bën një gjest të madh sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës bën një gjest të madh sot

13:26 | 29 Dhjetor 2018

Futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës kanë vazhduar me aktivitetet e tyre humanitare.

Ata po vazhdojnë t’i lumturojnë qytetarët e Kosovës me veprimet e tyre si brenda fushës po ashtu edhe jashtë saj.

Valon Berisha, Milot Rashica, Lirim Kastrati dhe portieri Visar Bekaj, janë përkujdesur që t’u kthejnë buzëqeshjen në prag të festave të fundvitit fëmijëve të shtrirë në Klinikën Pediatrike (në të gjitha repartet) në QKUK.

Këta futbollistë, kanë zgjedhur Kosovën për të kaluar pushimet e fundvitit, dhe qëndrimin në vendlindje e kanë shfrytëzuar për t’i gëzuar fëmijët.

Gjithë ky organizim po bëhet në kuadër të kampanjës së ‘Dardanëve’ e cila quhet “Për njëri-tjetrin’ dhe do të vazhdojë deri të hënën në të gjitha qytetet e Kosovës.

Disa fotografi nga aktiviteti i sotëm mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme.

Komento: