Futbollistin që e urren Leonardo po qëndron në Milano – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Futbollistin që e urren Leonardo po qëndron në Milano

11:47 | 09 Janar 2019

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, është i gatshëm për t’u ribashkuar me ish sulmuesin e tij Gonzalo Higuain në dritaren e transferimit të janarit, por drejtori i Bluve, Marina Granovskaia, ka vënë transferimin e argjentinasit në pritje përcjell ORAinfo.

Chelsea, megjithatë, nuk dëshiron të shpenzojë një taksë afër 50 milionë euro për një lojtar që sapo ka mbushur 31 vjeç dhe kjo është ajo që po e mban transferimin e Higuain në pritje.

Tensioni midis Sarri dhe Chelsea po rritet. Trajneri italian dëshiron fort Higuain dhe, në të njëjtën kohë, Chelsea nuk janë të lumtur për pretendimet e Sarrit për transferimin Pulisic.

Fjalët e ashpra të Leonardos rreth Pipitës nuk ndryshuan strategjinë e klubit: AC Milan dëshiron të mbajë Higuain deri në fund të sezonit./ORAinfo/

Komento: