Galliani e “qon në qiell” Milanin, ja për cilët lojtarë po e “lënë mëndët”

10:37 | 04 Mars 2019

Adriano Galliani ende e ka në mëndje ekipin e Milanit.

Ish-drejtuesi i rossonerëve ka fjalë të mëdha për ekipin e Gattusos përcjell ORAinfo.

“Gattuso? Për mua ai ka qenë një surprizë me të vërtetë e madhe, “tha Galliani për Radio Anch’io Sport.

“Karakteri i tij më bëri të mendoj se ai mezi mund të kishte qenë një trajner, por në vend të kësaj ai ishte i mahnitshëm.

“Lojtarët po e ndjekin dhe rezultatet po vijnë. Pronarët e rinj meritojnë meritë të mëdha, si edhe Leonardo, Maldini … Më në fund Milan i vjetër po kthehet

“Paqueta? Më pëlqen shumë. Unë e përgëzoj Leonardo sepse ai dhe Piatek kanë bërë një ndryshim.

“Asnjë ekip në Evropë nuk është forcuar aq shumë sa Milan.”,ka thënë Galliani./ORAinfo/

Komento: