Gareth Bale po largohet nga Real Madridi, ja ku po kalon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gareth Bale po largohet nga Real Madridi, ja ku po kalon

15:24 | 31 Janar 2019

Pasi Real Madrid nuk po e konsideron si lojtar me potencial, Gareth Bale do të largohet nga kjo skuadër.

Skuadra spanjolle është duke tentuar ta transferojë Eden Hazardin nga Chelsea, andaj po kërkon fonde për ta realizuar transferimin, përcjell lajmi.net.

Por, Real Madrid është duke menduar që të bëjë një shkëmbim me Chelsea, duk i ofruar Balen për belgun.

Madrilenët janë në dijeni se skuadra londineze e preferon uellsianin, andaj mund të ofrojnë atë dhe një shumë të parave.

Komento: