Gattuso bën formacion e ‘frikshëm’ kundër Lazios – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso bën formacion e ‘frikshëm’ kundër Lazios

12:31 | 23 Prill 2019

Milan do të përballet me Lazion nesër në ndeshjen e dytë të Coppa Italia në San Siro dhe siç raportohet nga Corriere dello Sport, trajneri Gennaro Gattuso është tunduar me forcë për të ndryshuar formacionin e ekipit të tij në pikëpamje të ndeshjes kryesore kundër ekipit të Simone Inzaghit.

Tekniku, në fakt, po konsideron me forcë të fillojë me një formacion 3-4-2-1, përcjell ORAinfo.

Vendimi përfundimtar ende nuk ka mbërritur, por Gattuso është duke pritur këtë ndryshim të rëndësishëm.
Gattuso do të jetë në gjendje të llogarisë në Patrick Cutrone kundër Lazio, pavarësisht se lojtari ka marrë një lëndim të lehtë kundër Parmas.

Tiemoue Bakayoko gjithashtu do të jetë në dispozicion pasi luan me një fashë në gju në Tardini.

Lucas Paqueta ka të ngjarë të nisë nesër dhe Pepe Reina pritet të kthehet në formacion, duke marrë parasysh hierarkinë e portës midis Serie A dhe garat e kupës. /ORAinfo/

Komento: