Gattuso bllokon largimin e këtij futbollisti

17:04 | 08 Janar 2019

Leipzig thuhet se ka rënë dakord me Hakan Calhanoglu, por trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso po bllokon transferimin përcjell ORAinfo.

Ylli I Turqisë ka luftuar për qëndrueshmërinë që nga transferimi i tij prej 21.3 milionë euro nga Bayer Leverkusen në verën e vitit 2017.

Ai i është nënshtruar gjithnjë e më shumë dhe është kritikuar nga tifozët, duke e shtyrë atë drejt një dalje të mundshme në drejtim te Bundesliga.

Sipas Sky Sport Italia, një marrëveshje është bërë kryesisht me RB Leipzig, pasi Calhanoglu ra dakord me kushtet dhe të dy klubet kanë punuar një pagesë.

Megjithatë, Trajneri Gattuso po vë frenat në ndonjë lëvizje, pasi ai po refuzon të humbasë Calhanoglu./ORAinfo/

Komento: