Gattuso e “qon në qiell” futbollistin e Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso e “qon në qiell” futbollistin e Romës

23:26 | 03 Shkurt 2019

Gennaro Gattuso pranon se Roma mund të ketë merituar më shumë nga barazimi 1-1. Vetë trajneri italian ka pasur lëvdata për skuadrën romake e në veçanti për De Rossin përcjell ORAinfo.

“Romët kanë cilësi dhe fizike, kështu që kemi vuajtur pak, por mbetem i kënaqur me performancën. Siç thashë, pranoj Roma ndoshta kanë merituar pak më shumë.

“Daniele De Rossi është një lojtar i madh.

“Ne kemi ndarë një përvojë të mrekullueshme së bashku në Kupën e Botës në 2006. Unë jam plakur tmerrësisht, ai duket i madh. Ai është vetëm gjashtë ose shtatë vjet më i ri dhe unë dukem si babai i tij “, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Komento: