Gattuso e qon në ‘qiell’ Piatekun para derbit me Romën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso e qon në ‘qiell’ Piatekun para derbit me Romën

14:52 | 02 Shkurt 2019

Milan do të luajë nesër në Serie A, ku trajneri i Milanit Rino Gattuso KA FOLUR në konferencë për media përpara asaj që premton të jetë një ndeshje shumë interesante.

Gattuso komentoi disa çështje, duke përfshirë sfidën në fjalë, kombinimin e Piatek dhe Cutrone, dhe Tiemoue Bakayoko, në kredi nga Chelsea dhe duke luajtur mirë për rossonerët.

“Kupa italiane është një konkurs i ndryshëm, të gjitha ekipet kanë merituar të kalojnë, por nesër do të jenë tashmë të ndryshme. duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Do të jetë shumë e vështirë për ne, dua të shoh të njëjtën dëshirë dhe të njëjtën kërkesë”, tha ai.
“Roma në kohë të vështira, ata kanë bërë gjithmonë shfaqje të mëdha, kanë lojtarë të mëdhenj dhe një trajner që ka bërë mirë vite me radhë, duhet të jemi shumë të kujdesshëm”, pohoi ai.

“Piatek? Nuk më pëlqen që fjala e menaxhuar, instinkti juaj duhet të lihet vetëm. Nuk duhet t’i japim atij shumë informata, duhet ta lëmë të lirë ta ndjekë instinktin e tij”.

“Bakayoko, në këtë moment nuk mund ta bëjmë pa atë, ai duhet të qëndrojë në Milano. Ai po provon aftësi teknike, por ju e dini se nuk e mbaj kontabilitetin, por sigurisht që na jep përmirësime themelore, ai mund të bëhet një lojtar i rëndësishëm për këtë klub për shumë vite”.

“Piatek-Cutrone? Duhet të shohim karakteristikat e çdo lojtari individual, krahasuar me ato që kemi. Ata mund të luajnë së bashku, është e vërtetë, por pastaj duhet të shohim nëse duam të luajmë me një mesfushor tre-palësh, me lojtari dhe sa lojtarë janë lënë jashtë. Nuk më pëlqen, por unë duhet të shoh lojtarët që kam dhe se si mund të jenë funksionale. Më vjen shumë keq që të largoj Cutrone”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: