Gattuso flet pas fitores kundër SPAL, ka diçka për të thënë edhe për Higuainin

08:56 | 30 Dhjetor 2018

Trajneri i Milanit Rino Gattuso foli për DAZN pas ndeshjes me SPAL, ku u shpreh i lumtur për fitoren e skuadrës së tij me rezultat 2:1.

“Më pëlqeu mënyra se si luanim sot, por nuk ishte e lehtë pasi kemi luftuar shumë vonë, por na duhet të punojmë shumë dhe të marrim tri pikë sonte”, tha ai, përcjell ORAinfo.

Gattuso foli edhe për golin e Higuain i cili gjeti rrjetën pas shumë ndeshjeve.

“Higuain jeton për të shënuar gola. Qëllimi që ai shënoi sot ishte shumë i rëndësishëm për të personalisht por edhe për të gjithë ekipin, ai e di se ai do të duhet të jetë më i qëndrueshëm, por ne të gjithë jemi të lumtur”, tha ai.

Gattuso e sheh vetën si pjesë të Milanit përkundër spekulimeve se ai do të shkarkohet.

“Është normale që Maldini dhe Leonardo të presin diçka më shumë nga ekipi. Ne e dimë se mund të jemi shumë më mirë se kjo, ndoshta na mungon një përvojë e vogël, gjithmonë flas me menaxhmentin dhe ne kemi diskutime shumë të qarta. Ne do të pushojmë pak derisa dëshirojmë të kthehemi më fort në fillim të 2019”, përfundoi Gattuso. /ORAinfo/

Komento: