Gattuso habit të gjithë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso habit të gjithë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

08:45 | 27 Maj 2019

Gennaro Gattuso ka folur pas fitores 3-2 të Milanit ndaj Spal, e cila, edhe pse mori një rezultat i mirë, megjithatë nuk ishte e mjaftueshëm për të parë Rossonerët të kualifikohen për Ligën e Kampionëve; pas fitores së Interit dhe Atalantën i.

“Në minutat e fundit falënderova ekipin dhe gjithashtu klubin. Ne kemi siguruar 68 pikë, ka keqardhje dhe lëndime, kemi bërë një punë të mirë, me disa gabime, mund të kemi kokat tona lartë, sepse jemi akoma shumë të ri, duket pak, atë që kemi bërë, por në realitet është shumë: nuk do të marr kredi, domethënë të shkoj tek lojtarët”,ka thënë Gattuso, përcjell ORAinfo.

“Sezoni im, mendoj që trajnerët duhet të gjykohen nga ekspertët dhe nga klubi: këto ditë do të takohemi dhe do të dëgjojmë atë që ata duhet të thonë për mua. Ne bëmë diçka të mirë, bëra gabime, por të gjithë trajnerët i bëjnë ato. në të gjitha ajo ishte një sezon shumë pozitiv: përsëris, me të gjitha problemet që kishim, në këto 18 muaj, bëmë një punë të mirë, na vjen keq që kemi humbur pikë në muajt e fundit, por puna është ende e mirë”, është shprehur trajneri i Milanit.

“Zvogëlimi i përqendrimit gjatë sezonit nuk është thjesht një çështje e një departamenti, ne shpesh u shtypëm dhe nganjëherë nuk shkuam mirë ose nuk kishte mundësi të humbura, në raste të tjera ne luajtëm topin keq në mesfushë dhe humbëm por unë jam i lumtur me rritjen e lojtarëve të mi, ata kanë luajtur me cilësi dhe mund të përmirësohen vitin e ardhshëm”, është shprehur ai. /ORAinfo/

Komento: