Gattuso-Higuain,vjen lajmi i papritur

23:59 | 15 Janar 2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, thotë se Gonzalo Higuain nuk më ka thënë kurrë se dëshiron të largohet.

Ai duhet të vendosë se si ta zgjidhë çështjen me Chelsean përcjell ORAinfo.

Pyetja e parë ishte në mënyrë të pashmangshme për Higuain, i cili raportohet se mund të transferohet në Chelsea.

“Unë i bazoj vendimet e mia mbi mënyrën se si lojtarët trajnohen gjatë javës dhe si punojnë me stafin dhe shokët e tyre”, tha Gattuso i tensionuar në konferencën e tij për shtyp.

“Në këtë moment, unë kam për të përsëritur të njëjtat fjalë: ka shumë zëra, por Higuain është duke u trajnuar mirë, duke punuar me të gjithë mirë dhe është në dispozicionin tonë.

“Ne do të shohim nesër nëse luan apo jo. Ai duhet të vendosë se çfarë të bëjë, si ta zgjidhë këtë çështje, por tani ai po stërvitet me profesionalizëm të madh. Do ta shohim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Komento: