Gattuso ia “terron” Higuanit me deklaratën e fundit

14:41 | 20 Janar 2019

Gennaro Gattuso këmbëngul se transferimi i Gonzalo Higuain në Chelsea nuk është ende përfundimtar, por ai nuk do të paraqitet për Milanit kundër Genoa sepse ai nuk është mentalisht i gatshëm përcjell ORAinfo.

Fakti që emri i Higuain nuk u shfaq në listën e skuadrave tregon se një lëvizje drejt Stamford Bridge.

“Asgjë nuk është vendosur ende, kështu që ju do të duhet të bisedoni me (drejtorin e Milanit) Leonardo,” tha Traineri në konferencën e tij të shtypit këtë pasdite.

“Unë do të jem i sinqertë me ju, pashë një nga sesionet më të këqija të trajnimit që kur kam qenë këtu. E gjithë kjo bisedë nuk është e mirë për të. Kam folur me Higuain, është e drejtë që ta bëjmë këtë.

“Unë dua të shoh njerëz që janë mendërisht të gatshëm për të bërë betejë dhe Higuain në këtë moment nuk është gati. Unë nuk jam i zhgënjyer me të, edhe unë kam qenë një lojtar. Unë bëra gjithçka që unë mund dhe ai u soll në mënyrë të drejtë në të gjithë”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Komento: