Gattuso lejoi shitjen e lojtarit që Milan e transferoi në verë

23:30 | 22 Janar 2019

Gonzalo Higuain zgjedhintë ardhmen e tij duke e zgjedhur Chelsea dhe i dha fund aventurës te Milani vetëm pas pak mujash që pranoi ta vesh fanellën kuqezi përcjell ORAinfo.

Argjentinasi u bashkua me Milanin në huazim nga Juventusi gjatë verës dhe ka shënuar tetë gola në të gjitha garat këtë sezon.

Megjithëse Milan ka bërë të ditur se nuk ka mundësinë të blejë atë në fund të sezonit, kështu që Higuain vendosi të shkojë te Chelsea, i cili menaxhohet nga trajneri i tij i vjetër në Napoli, Maurizio Sarri./ORAinfo/

Komento: