Gattuso para ndeshjes me Atalantën: Piatek gjithmonë qëllon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso para ndeshjes me Atalantën: Piatek gjithmonë qëllon

13:48 | 15 Shkurt 2019

Milan ka një test të ndërlikuar në Serie A nesër, pasi klubi listën e lojtarëve për ndeshjen në udhëtim në Bergamo kundër Atalantas.

Të dyja skuadrat janë në garë për të siguruar vendin e katërt, vend ky që u siguron një vend në Ligën e Kampionëve.

Duke folur para shtypit para ndeshjes, trajneri i Milanit, Rino Gattuso, ndeshjen e nesërme e vlerësoj si të rëndësishme për ta, përcjell ORAinfo.

“Do të luajmë kundër një skuadre që është një realitet i futbollit italian. Ata kombinojnë cilësinë me forcë të madhe fizike, fakti që ata erdhën të na shohin shokët e mëparshëm ishte pozitivë. Ata mund të japin shumë për djemtë e mi , si një shembull për atë që ata bënë në zhveshtore në të kaluarën. Më pëlqen shpirti, buzëqeshjet, por nesër duhet të shkojmë e të luftojmë”, pohoi ai.

“Ne kemi idenë tonë, ata gjithashtu dhe vështirë se ndryshojnë atë. Ne duhet të bëhemi gati, të luajnë mirë teknikisht, ata sjellin të pestat për të mbushur zonën, ata kanë lojtarë cilësorë”, tha ai.

“Piatek-Zapata? Unë e prisja atë, (Piatek ) nuk doja të fliste kaq shumë. Ju gjithashtu e gjetët këtë kur erdhëm në konferencë, fjala e tij është qëllimi. Pra shumë herë më jep ndjenjën se ai lodhet nga ngrohja do të luajë, ata janë të ngjashëm, Zapata është ndryshe nga pikëpamja fizike. Ne e dimë se ai mund të na futë në telashe, por ne i mbajmë”, tha Gattuso.

“Romagnoli është një kapiten shumë i ri dhe unë mendoj se po rritet shumë në këtë aspekt, ai është i respektuar, tregon qëndrueshmëri dhe po ashtu ndihmon punën, kështu që shumë herë që mbante qëndrueshmëri, Alessio po e demonstron këtë”, pohoi ai. /ORAinfo/

Komento: