Gattuso qon në ‘qiell’ këta dy lojtarë pas fitores – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso qon në ‘qiell’ këta dy lojtarë pas fitores

00:27 | 17 Shkurt 2019

Milani sot ka shënuar fitore të madhe në udhëtim kundër Atalantas.

Me këtë fitore rosonerët kanë ‘blinduar’ vendin e katërt.

Trajneri i Milanit Rino Gattuso është shprehur i lumtur pas ndeshjes.

“E pra e bëmë shumë mirë sonte. Ne kemi qenë duke i ngulitur skuadrat e tjera edhe më vonë dhe krahët tanë kanë bërë një punë të pabesueshme. Ne duhet të vazhdojmë kështu”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

“Ky ekip i Milanit është duke shijuar veten dhe janë të lumtur të luajnë së bashku, gjë që është e rëndësishme. Ne kemi shumë cilësi brenda në anën tonë dhe ne kemi punuar shumë kështu që ne kemi qenë duke bërë mirë”.

Attuso ka folur edhe për dy lojtarët që i transferoi në janar, Piatek dhe Paqueta.

“Piatek dhe Paqueta? E pra ata me siguri kanë bërë shumë mirë për ne, por gjithashtu të gjithë kanë qenë duke bërë mirë. Equalizer? Ne ishim me fat për të shënuar pak para pushimit pasi që kjo ndryshoi ndeshjen. Ishte një gol i madh nga Piatek me siguri”, ka thënë ai.

“Calhanoglu? Unë mendoj se ai ka qenë duke bërë mirë gjatë javëve të fundit dhe ai më në fund shënoi sonte, gjë që ishte e mrekullueshme”.

Ai foli edhe për përqafimin me Calhanoglun pas shënimit të golit.

“Përqafim Calhanoglu? Epo i respektoj të gjithë lojtarët e mi, ishte një moment i këndshëm”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: