Gattuso shokon me deklaratën për Piatekun dhe Paquetan

08:16 | 26 Shkurt 2019

Trajneri i Milanit, Rino Gattuso ka thënë se suksesi i klubit nuk varet vetëm nga dyshja e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek.

Dy blerjet e dimrit kanë bërë një ndikim të vërtetë që kur janë bashkuar me rosonerët, duke e çimentuar vendin e tyre në top katër dhe duke qenë vetëm dy pikë prapa rivalëve të Interit që është në vendin e tretë.

Gattuso po bisedonte me Milan TV dhe RaiSport përpara ndeshjes së gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë kundër Lazos dhe tha se suksesi nuk varet vetëm nga yjet e rinj të klubit, përcjell ORAinfo.

“Suksesi nuk duhet të shkojë vetëm në Piatek dhe Paqueta, por në ekip, si dhe për t’u dhënë kredi për të gjithë grupin për shfaqjet në terren”.

“Entuziazmi i tifozëve, megjithatë, na bën shumë të lumtur, ne duhet të jemi të mirë për ta mbajtur atë të lartë dhe pastaj do të shohim se ku do të shkojmë nga atje”.

Që nga ardhja e tij nga Genoa, Piatek ka shënuar shtatë herë këtë sezon. /ORAinfo/

Komento: