Gattuso takohet me drejtuesit e Milanit, a do të shkarkohet?

12:45 | 31 Dhjetor 2018

Gennaro Gattuso u takua me drejtuesit e Milanit pas ndeshjes me Spal, dhe ata riafirmuan besimin e tyre në të.

Rossonerët shkuan në fitore në pushimin e dimrit, duket i dhuruar fitore e parë pas katër ndeshjeve.

Sipas Sky, Leonardo, Paolo Maldini dhe drejtori i ri Ivan Gazidis mbajtën një takim me Gattuso pas ndeshjes.

Drejtorët përsëritën besimin e tyre për trajnerin, me Maldini dhe Leonardo që e bënë publike atë të premten.

Pavarësisht nga thashethemet, nuk ka pasur asnjë dyshim rreth Gattusos dhe ai do të vazhdojë të jetë në krye të Milanit edhe pas vitit të ri. /ORAinfo/

Komento: