Gattuso thyen rekord të mirë me Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso thyen rekord të mirë me Milanin

11:04 | 30 Dhjetor 2018

Milani mori 70 pikë në Serie A në vitin 2018, sa mori edhe Inter, që renditën pas Juventusit dhe Napolit.

Edhe pse Gennaro Gattuso ishte në rrezik shkarkimi përpara fitores 2-1 të së shtunës në SPAL, statistikat tregojnë se ai ka bërë një punë shumë të mirë këtë vit kalendarik, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë e tij kanë grumbulluar 70 pikat e Serie A gjatë 12 muajve të fundit, më shumë se në çdo vit që nga viti 2012.

Ata arritën gjithashtu sa më shumë rivalët e tyre të mëdhenj të qytetit të Interit, të cilët gjithashtu morën 70 pikë nën Luciano Spalletti.

Klubet e vetme që kanë bërë më të mirë në 2018 ishin Napoli në 87 pikë dhe lideri Juventus me 101 sosh.

Që nga marrja e detyrës pas Vincenzo Montella në nëntor 2017, Gattuso ka fituar 20 fitoret e Serie A, 15 barazime dhe vetëm tetë humbje. /ORAinfo/

Komento: