Gattuso trajner i gjigantit anglez? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso trajner i gjigantit anglez?

10:55 | 23 Prill 2019

E ardhmja e Gennaro Gattuso në Milan është e pasigurtë dhe siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, trajneri i Rossonerëve ka ushqyer me super-agjent Jorge Mendes në një restorant të njohur në Milano, përcjell ORAinfo.

Gazeta Milanese shton se agjenti portugez i paraqiti atij mundësinë e stërvitjes në Premier League dhe më saktësisht me Newcastle, të cilët po përballen me vështirësi të ndryshme në negociatat për rinovimin e kontratës me Rafa Benitez.

Duke folur për kontratat, Gattuso është i lidhur me Milanin me një marrëveshje deri në qershor 2021, por është gati të vlerësojë zgjidhje alternative për sezonin e ardhshëm, pavarësisht kualifikimit të Ligës së Kampionëve.

Trajneri gjithmonë e ka vënë klubin përpara çdo gjëje, por lidhja e tij me Leonardo gjithmonë ka qenë disi jo ideale. /ORAinfo/

Komento: