Gattuso tregon arsyen shokuese pse Higuian la Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso tregon arsyen shokuese pse Higuian la Milanin

21:40 | 26 Janar 2019

Menaxheri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka reflektuar mbi qëndrimin e shkurtër të Gonzalo Higuain në klubin e Serie A pasi sulmuesi i Argjentinës nënshkroi me Chelsean këtë javë.

Gattuso tha në konferencën e tij për shtyp të premten:

“Gazetat gjithmonë vunë gishtin në Higuain kur gjërat nuk po shkonin mirë. Kur nuk e shënoni, është normale që ju të thereni dhe ai vuan qartë prej saj “.

Higuain humbi një penallti vendimtare dhe u dërgua më pas kundër Juventusit në nëntor, një ndeshje që përpara luftoi për të rimarrë nga gjatë kohës së tij në San Siro.

Gattuso shtoi: “Kjo ndeshje la diçka në të. Ai nuk mund ta shpengonte veten pas kartonit të kuq kundër Juventusit”, tha Gattuso./ORAinfo/

Komento: