Gattuso zbulon diçka nga suksesi i Piatekut – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso zbulon diçka nga suksesi i Piatekut

11:41 | 23 Shkurt 2019

Menaxheri i Milanit Rino Gattuso ka zbuluar se heroi i ri i klubit, Krzysztof Piatek gjithmonë i kërkon stafit për karakteristikat e mbrojtësve që do të dalin kundër tij.

Piatek shënoi përsëri për Milanin në fitoren e tyre 3-0 dhe gjeti pjesën e pasme të rrjetës për herë të shtatë në të gjitha garat që nga ardhja e tij nga Genoa, përcjell ORAinfo.

Ai ka krijuar historinë duke qenë i vetmi golashënues që nga Oliver Bierhoff për të shënuar në të gjitha katër fillimet e tij të para për një klub të ri.

Pas fitores 3-0 ndaj Empolit, Gattuso po bisedonte me Sky Sports për Piatek dhe e lavdëroi atë shumë.

“Piatek ka vendosur shumë mirë dhe punon shumë, por ai nuk është një lojtar që qëndron në stërvitje”.

“Ai kujdeset për veten, por nuk bën shumë. Ai është shumë më praktik, fokusohet në gjërat e rëndësishme dhe i pëlqen të provojë lëvizjet dy ose tre ditë para një loje”.

Fitorja ndihmoi rossonerët të forcojnë pozitën e tyre të katër he i ndihmoi ata të vijnë vetëm një pikë larg Interit. /ORAinfo/

Komento: