Gattuso zgjedh formacionin, me këtë skuadër synon t’ia bëj zi Atalantës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gattuso zgjedh formacionin, me këtë skuadër synon t’ia bëj zi Atalantës

17:47 | 15 Shkurt 2019

Lucas Biglia është kthyer në ndeshjen e Milanit për udhëtimin në Atalanta nesër mbrëma, ndërsa ta kanë një skuadër të kompletuar.

Biglia nuk ka luajtur që nga lëndimi i tij në gju në tetor, por është zhvilluar në seancat e trajnimit përcjell ORAinfo.

Andrea Conti është i etur të nisë në formacionin bazë edhe pse Davide Calabria është ai që tashmë ia ka zënë vendin atij.

Shqetësimi i vetëm i Atalantas është Berat Djimsiti, kështu që ata janë të prirur drejt Gianluca Mancini në mbrojtje dhe jo më shumë Andrea Masiello.

Skuadra Atalanta për Milanin: Barrow, Berisha, Castagne, De Roon, Djimsiti, Freuler, Gollini, Gomez, Gosens, Hateboer, Ibanez, Ilicic, Kulusevski, Mancini, Masiello, Palomino, Pasalic, Pessina, Reca, Rossi, Toloi,

Skuadra e Milanit për Atalanta:
A Donnarumma, G Donnarumma, Plizzari; Abate, Kalabria, Conti, Laxalt, Musacchio, Rodriguez, Romagnoli; Bakayoko, Bertolacci, Biglia, Kessie, Mauri, Montolivo, Paquetá; Borini, Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Piatek, Suso./ORAinfo/

Komento: