Gazdiz ia merr Arsenalit njeriun kryesor te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gazdiz ia merr Arsenalit njeriun kryesor te Milani

11:37 | 22 Shkurt 2019

Milan kanë emëruar zyrtarisht James Murray si “Shefin e Shtabit” të ri, duke ndjekur gjurmët e shokut Arsenal djalin e vjetër Ivan Gazidis.

Murray vjen nga Arsenali, me faqen zyrtare të Milanit duke shpjeguar se ai do të “raportojë drejtpërdrejt” Gazidis, i cili bëri lëvizjen vitin e kaluar, përcjell ORAinfo.

Ai është bashkuar në San Siro nga Casper Stylsvig, i cili bëhet shef i shtabit të Rossonerëve.

“Në emër të Bordit dhe të gjithë komunitetit të AC Milan, unë e mirëpres James dhe Casper në klub”, tha Gazidis.

“Të dy janë liderë të shquar me aftësi të nivelit të lartë dhe njohuri të thella të mjedisit të futbollit”.

“Së bashku me ekipin tonë ekzistues, ata do të ndihmojnë ta çojnë klubin përpara, me përsosmërinë dhe pasionin që meriton ky klub i madh”.

Emërimet janë një shenjë tjetër e angazhimit të Menaxhmentit Elliott për drejtimin e Diavolo, pavarësisht nga frika se ata do të trajtohen si një pasuri për të shitur. /ORAinfo/

Komento: