Gazidis humbet vendin në UEFA – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gazidis humbet vendin në UEFA

22:56 | 07 Shkurt 2019

Drejtori i Milanit Ivan Gazidis është zëvendësuar në Komitetin Ekzekutiv të UEFA nga presidenti i Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi.

Ky veprim vjen pasi vetëm një përfaqësues është i lejuar në komision nga secila shoqatë anëtare, ndërsa tjetra është Juventus dhe Shefi i Shoqatës së Klubeve të Evropës, Andrea Agnelli, përcjell ORAinfo.

Al-Khelaifi u betua në mënyrë unanime, pavarësisht se PSG po vinte nën zjarr për përpjekjet e tyre të dyshuara për të anashkaluar Panairin Financiar.

Gazidis, nga ana e tij, kishte qenë përfaqësuesi tjetër i ECA, por u largua nga Arsenal për në Milano në dhjetor.

Komiteti përbëhet nga 16 anëtarë, dy prej të cilave zgjidhen nga ECA dhe tjetra nga ligat evropiane. /ORAinfo/

Komento: