Gazidis jep lajmin e madh: Milani do të bëhet me stadium modern

12:57 | 11 Dhjetor 2018

Pas disa muajve të pasigurisë dhe paqëndrueshmërisë, Milan është më në fund në duart e sigurta.

Pas Elliott, Scaroni, Leonardo dhe Maldini, rossonerët kanë vënë në vendin e fundit, duke e zbukuruar menaxhimin me një drejtues të lartë – Ivan Gazidis.

Drejtori i ri i klubit është i vendosur të rifillojë klubin legjendar dhe ta kthejë atë në ditët e tij të lavdishme, përcjell ORAinfo.

Misioni i tij, shkruan Corriere della Sera, fillon nga stadiumi.

Për të hartuar dhe ndërtuar një të ri së bashku me Interin, pavarësisht nga idetë e të dy klubeve që janë mjaft të ndryshme.

Milan i Gazidis ofron tre shtylla të tjera, para së gjithash një kujdes të vazhdueshëm dhe rritje të talenteve, si dhe sektori i rinisë.

Duhet të jetë një kompani moderne dhe ndërkombëtare, e cila do të rritet në mënyrë komerciale dhe do të rrisë të ardhurat.

Së fundi, marrëdhëniet me institucionet më të larta. Ai do të udhëheqë klubin në takimet me UEFA dhe FIFA, të cilën ai e di shumë mirë nga karriera e tij.

Lidhur me tregun e transferimit, Leonardo dhe Maldini do të jenë përgjegjës, por direktivat supreme do të shkojnë tek lojtarët e rinj dhe akademia dhe sistemi rinor.

Nuk është e habitshme që vizita e parë e Gazidis pas fillimit të udhëtimit të tij në Milano ishte në qendrën sportive në Vismara dhe Milanello.

Me pak fjalë, Milan, të paktën për momentin, nuk mendon për Cristiano Ronaldon. Idetë janë të ndryshme, por e ardhmja mbetet për t’u parë. /ORAinfo/

Komento: