Gazidis përshkruan planet gjigante të Milanit

10:14 | 11 Dhjetor 2018

Ivan Gazidis përshkruan planet e tij për Milanin, në një takim me tre gazetat më të mëdha të Italisë.

Ish-shefi ekzekutiv i Arsenalit ka marrë përsipër rolin e drejtorit ekzekutiv të Rossonerëve, pasi është emëruar nga pronarët e rinj të Elliott Managemen, përcjell ORAinfot.

Gazidis u takua me Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport, por më tepër se një intervistë ai thjesht kishte një bisedë me tre gazetat.

Ai shpjegoi se objektivi është që klubi të jetë vetëfinancues, me një stadium të bashkëpronar me Interin.

Kjo ka të ngjarë të jetë San Siro, por dy klubet janë gjithashtu duke eksploruar opsione të tjera.

Gazidis po planifikon gjithashtu të investojë në sektorin e të rinjve, pasi sjellja përmes lojtarëve të tyre do të ndihmojë edhe Rossonerët të jenë vetëfinancues.

Drejtori i ri synon të qëndrojë për një kohë të gjatë, dhe e bëri të qartë se ky nuk do të jetë një projekt tre deri në pesë vjet. /ORAinfo/

Komento: