Gazidis zbulon planet dhe objektivat e ardhshme të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gazidis zbulon planet dhe objektivat e ardhshme të Milanit

15:12 | 24 Janar 2019

Drejtori gjeneral i Milanit Ivanid Gazidis ka folur në konferencë për media për transferin e sulmuesit polak Piatek.

“Jam i lumtur sepse ne po e zbulojmë sot sulmuesin tonë të ri”, tha Gazidis, përcjell ORAinfo.

“Elliott ka investuar shumë para dhe unë dua të falënderoj Leonardon dhe Maldinin për punën e madhe që ata bënë këtë sezon. Sot është një ditë e rëndësishme për të ardhmen tonë, ne duam të ndërtojmë një ëndërr si dhe një ekip konkurrues. Ne duam të nënshkruajmë me lojtarë të rinj në një marrëveshje të përhershme”, tha ai.

“Ne ende nuk i njohim vendimet e UEFA-s. Ne nuk kishim nevojë për në rregull për të nënshkruar Piatek. Nuk do të jetë e lehtë, por ne duam të rifillojmë Milanin dhe të sjellim klubin ku i takon. Ne duam të fitojmë Ligën e Kampionëve dhe të mendojmë për një të ardhme pozitive. Reputacioni i Milanit është aq i madh në mbarë botën. Jam në një klub shumë të madh, një pikë referimi për botën e futbollit”, tha Cazdis. /ORAinfo/

Komento: