Genoa-Milan, merret ky vendim i papritur

15:31 | 14 Janar 2019

Qeveria italiane ka konfirmuar se ndeshja e Serie A në mes të Genoa dhe Milanit më 21 janar do të mbetet një fillim nga ora 15:00 përcjell ORAinfo.

Është konfirmuar javën e kaluar se ndeshja mund të zhvillohej nga ora 21:00 për arsye të sigurisë publike.

Kjo shkaktoi një reagim nga qyteti i Gjenovës dhe tifozët që i përkisnin Nordit Gradinata, ndërsa guvernatori i Ligurisë Giovanni Toti kishte rezerva ndaj trafikut, pasi një pjesë e urës Morandi kishte rënë vetëm pesë muaj më parë.

Megjithatë, Daniele Stradiotto, President i Observatorit Kombëtar për Ngjarjet Sportive, u tha gazetarëve: “Genoa-Milan do të luhet të hënën më 21 janar në orën 15:00./ORAinfo/

Komento: