Genoa pendohet që Piatekun e transferoi te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Genoa pendohet që Piatekun e transferoi te Milani

23:35 | 07 Shkurt 2019

Milan ka gjetur ‘snapieristin’ e vërtet të golave.

Sulmuesi i ri i Milanit, Krzysztof Piatek në dy ndeshjet e para debutuese me Milanin ka arritur të shënoi tre gola.

Piatek është transferuar në janar nga Genoa për 35 milionë euro në Milan.

Ish klubi i Piatek duket që është penduar pse e ka shitur lojtarin te Milani,

Intervistuar nga Tuttosport, menaxheri i Genoas Cesare Prandelli kishte shumë lavdërime për ish sulmuesin e tyre Krzysztof Piatek, i cili kishte një fillim të mirë në aventurën e tij të re me Milanin, përcjell ORAinfo.

“Ai është një lojtar i madh, ai ka përshpejtim të shpejtë, ai është i fortë dhe më pas ai është i ftohtë, në kuptimin që ai është i qetë në çdo situatë. Një sulmues i plotë (si Piatek) gjithmonë do të bëjë më mirë dhe e bën çdo gjë më të lehtë për ekipin”, përfundoi ai. /ORAinfo/

Komento: