Gërvalla takoi ambasadorin amerikan, diskutojnë për ngjarjet aktuale

23:33 | 26 Shkurt 2024
gervalla-takoi-ambasadorin-amerikan,-diskutojne-per-ngjarjet-aktuale

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier.

Ajo ka shkruar në platformën ‘X’, se me diplomatin amerikan ka diskutuar për ngjarjet aktuale.

“Në takimin tim të rregullt me ambasadorin amerikan Jeff Hovenier, diskutuam për ngjarjet aktuale, perspektivën tonë euroatlantike dhe përpjekjet e përbashkëta të Kosovës së bashku me aleatët e saj në NATO dhe BE për të forcuar sigurinë dhe stabilitetin për këtë pjesë vendimtare të Evropës”, ka shkruar ajo në ‘X’.

Komento: