Giampaolo merr lajmin e madh, ylli i Milanit mbetët në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Giampaolo merr lajmin e madh, ylli i Milanit mbetët në San Siro

10:26 | 12 Korrik 2019

E ardhmja e Suso te Milani mbetet e pavendosur.

Megjithatë, deri tani një gjë është e qartë: nuk ka oferta për spanjollin, dhe me sa duket asnjë klub nuk është i interesuar, përcjell ORAinfo.

Gjatë javëve të fundit, pozicioni i Milanit me lojtarin ka qenë gjithmonë i qartë.

Vizitat e shumta të agjentit Alessandro Lucci në Casa Milan shërbyen për të përsëritur se, në rast të ofertave, lojtari do të largohet.

Jo për ndonjë shumë, ajo duhet të mbahet mend, sepse në kontratën e Suso ka një klauzolë lirimi prej 38 milionë euro.

Rossonerët do të donin këtë tarifë për të lejuar lojtarin të shkojë.

Sidoqoftë, siç vuri në dukje Corriere Dello Sport, nuk ka oferta në tavolinë, dhe është e vështirë të përfytyroheni për pretendentë të mundshëm për lojtarin.

Për këtë arsye, të paktën në fjalët e tij, Giampaolo e konfirmoi këtë në konferencë, duke përsëritur se si i pëlqen lojtarët e cilësisë.

Sigurisht, mund të duhen disa kohë që Suso të përshtatet me formacionin 4-3-1-2, megjithëse e ardhmja e tij duket e mbështetur te Milani. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!