Gjigantët evropian kërkojnë Mourinhon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gjigantët evropian kërkojnë Mourinhon

13:41 | 23 Dhjetor 2018

Trajneri portugez Jose Mourinho mbetet njeri shumë i kërkuar, edhe pas shkarkimit nga Manchester Unitedi.

Mourinho mbetet trajner shumë i kërkuar, përkundër se u shkarkua nga Manchester Unitedi vetëm një javë më parë.

Gjigantët evropianë synojnë ta ketë portugezin në stolin e tyre tani që është trajneri i papunë, shkruan Times, përcjell Gazeta Express.

Mourinho u kërkua nga Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini në vitin 2018, si zëvendësues i Julen Lopeteguit dhe Unai Emeryt, respektivisht.

55-vjeçari pritet të vërshohet nga ofertat tani që është larguar nga “Old Traffordi”. Ai u shkarkua të martën pas plot dy vitesh e gjysmë në United.

Komento: