Gjithçka gati për ndeshjen historike të Shqipërisë, formacionet zyrtare

20:08 | 24 Qershor 2024

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Spanjës, e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Kampionatin Evropian.

Shqipëria mund të shkruajë historinë me një fitore eventuale ndaj Spanjës sonte, duke e siguruar kualifikimin tutje.

Edhe me një barazim eventual Shqipëria mund të kualifikohet, por do të varej nga rezultati i shumë ndeshjeve tjera.

Formacionet zyrtare:

Komento: