Gjithë Milani i ka shpresat te ky futbollist – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gjithë Milani i ka shpresat te ky futbollist

00:02 | 17 Prill 2019

Fabio Borini foli për televizionin Milan për tema të shumta.

Ai shpreson se ekipi i tij do të shkojë në Ligën e Kampionëve dhe beson se Piatek do të i ndihmojë ata shumë në rritjen e këtij qëllimi, përcjell ORAinfo.

“Unë punoj shumë në trajnim, prandaj jam në gjendje të luaj shumë pozicione të ndryshme. Kundër Lazios, ne kemi dashur t’i zgjerojmë ato pak, kështu që kjo është arsyeja pse unë kam për të mbuluar zonën sulmuese dhe mbrojtëse.

“Ne të gjithë jemi shumë të lumtur që kemi marrë tre pikë të rëndësishme. Cutrone ?Ai është ende shumë i ri, Unë kam qenë duke i dhënë atij disa këshilla, ai gjithmonë dëshiron të shënojë gola.

“Ne do të jemi të gatshëm për UCL-në” E pra për të hequr qafe lojërat e Juventusit dhe Lazion dhe për të qenë ende në vendin e katërt është e rëndësishme për ne Piatek Ai është kaq klinik, ai ka nevojë vetëm për gjysmën e një shansi për të shënuar një gol. Faleminderit zot që ai luan për ne!”, ka thënë Borini./ORAinfo/

Komento: