Gjykata Kushtetuese blen telefona luksoz, shpenzon mijëra euro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Gjykata Kushtetuese blen telefona luksoz, shpenzon mijëra euro

14:17 | 27 Mars 2019

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese do të pajisen me telefona mobil pa pasur nevojë të fusin “dorën në xhep”.

Ata do të pajisen me telefona mobil nga buxheti i shtetit.

Kushtetuesja do të shpenzojë 6 490 euro për blerjen e telefonave mobil, shkruan ORAinfo.

Zyra e Prokurimit në Gjykatën Kushtetuese ka shpall fitues kompaninë “Ero Gruop” në tenderin e quajtur “furnizim me aparate telefoni (smartphone)”.

Sipas njoftimit nga Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik (KRPP), në këtë tender kanë aplikuar pesë kompani, përderisa fituese ëzshtë zgjedh kompania më e lirë.

Oferta më e shtrenjtë ka qenë në vlerë prej 9 400 eurove, përderisa fituese është shpall kompania që ka ofruar çmimin prëj 6 490 eurove. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!