Godet PSG, trnasferon dy lojtarë nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Godet PSG, trnasferon dy lojtarë nga Serie A

21:29 | 24 Janar 2019

Dy lojtarë nga Serie A janë transferuar nga Paris Saint-Germain.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Romës, Leandro Paredes, si dhe atë të Napolit, Allan, transmeton Koha.

Foto: Leandro Paredes

L’Equipe raporton se për Paredes gjiganti francez ka paguar 47 milionë euro, derisa për Allanin është pajtuar që të paguajë mbi 100 milionë euro.

Foto: Allan

Paredes raportohet se së shpejti do të kryejë testet mjekësore te PSG-ja para se të nënshkruajë kontratë katër vjet e gjysmë.

Komento: