“Goditet” United, Juventus ia mbyll derën, nuk shitet ylli i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Goditet” United, Juventus ia mbyll derën, nuk shitet ylli i madh

13:36 | 26 Dhjetor 2018

Douglas Costa dhe Premier League ka kohë që janë në qendër të vemëndjes duke shprehuar se një kalim i tij në ligën angleze një ditl të bëhet një realitet, por jo tani.

Kjo është qëndrimi i qartë i Juventusit, i cili nuk ka ndërmend ta shesë brazilianin në janar përcjell ORAinfo.

Për më tepër, ish-lojtari i Bayernit i tha agjentit të tij se ai nuk dëshiron të largohet nga Torino. Thashethemet kanë filluar vetëm, në Angli, flitet për 60 milionë euro në tryezë nga Manchester City dhe United. Por dyert nuk do të hapen nga Fabio Paratici.

Douglas Costa konsiderohet thelbësor për ekipin, veçanërisht në Ligën e Kampionëve dhe Juventusi nuk dëshiron të heqë dorë nga lojtari.

Në verë do të jetë e mundur të bëhen vlerësime, por në janar Douglas nuk do të thotë lamtumirë Torinos. Liga Premier mund të presë për tani pas një mesazhi të fortë dhe të qartë nga Juventusi./ORAinfo/

Komento: