‘Goditje’ e madhe për Juventusin, super-ylli kërkon të largohet nga skuadra

08:25 | 17 Dhjetor 2018

Duket se Juventusi do të marrë një ‘goditje’ të madhe.

Paul Pogba e dëshiron largimin nga Manchester United qysh në afatin e janarit.

Mesfushori francez u la në stol në humbjen e ‘Djajve të Kuq’ nga Liverpooli me rezultat, 3:1, përcjell “lajmi.net”.

Jose Mourinho preferoi në mesfushë, Nemanja Matic, Jesse Lingard dhe Ander Herrera, duke e lënë në stol Pogban.

Kështu, Juventus ka marr sinjale se francezi e dëshiron largimin, andaj do ta kenë shansin e madh që ta transferojnë atë në afatin që po vije.

Komento: