‘Goditje’ e madhe për PSG-në, Barcelona ia merr super-yllin

11:46 | 20 Dhjetor 2018

Duket se do të ketë një ‘goditje’ për PSG-në.

Barcelona mund të konsiderohet skuadra më pazarin më të mirë të bërë në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra kampione e La Ligas, ka arritur marrëveshje personale me mesfushorin e PSG-së, Adrien Rabiot.

Lajmi konfirmohet nga mediet spanjolle dhe ato franceze, që raportojnë se 23 vjeçari do t’i bashkohet si transferim i lirë katalanëve.

Rabiot në vitin 2019 hynë në muajt e fundit të kontratës me PSG-në, dhe nga muaji janar ka të drejtën e arritjes së një marrëveshje me cilëndo skuadër.

Marrëveshja me Barcelonën tashmë është arritur, dhe kjo marrëveshje mbetet të zyrtarizohet në muajin janar.

Rabiot deri më tani në 148 paraqitje ka shënuar 13 gola për PSG-në.

Komento: