Goran Rakiq zgjedhet zëvendëskryeministër në Qeverinë Hoti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Goran Rakiq zgjedhet zëvendëskryeministër në Qeverinë Hoti

13:27 | 03 Qershor 2020

Kuvendi i Kosovës me 61 vota për ka zgjedhur qeverinë e re.

Avdullah Hoti ka paraqitur para Kuvendit të Kosovës kabinetin e tij qeveritar, që pret të votohet gjatë ditës.

Në këtë përbërje, që tashmë dihen nga komuniteti serb janë propozuar, Goran Rakiq si zëvendëskryeministër dhe Ministër i Pushtetit Lokal, si dhe Dalibor Jevtic si Ministër i Kthimit.

Me emërimin e Rakiqit, edhe Mitrovica e Veriut do të shkojë në zgjedhje.

Edhe Podujeva është duke pritur që zgjedhjet të mbahen për kryetar, pas emërimit të Agim Veliut, Ministër i Brendshëm.

Komento: