Granit Xhaka vjen me një deklaratë befasuese për Arsenalit

22:55 | 09 Dhjetor 2018

Graniti është lojtar i Arsenalit, e për ekipin e tij ka bërë një deklaratë interesante.

Mesfushori shqiptar madje ka marrë edhe shiritin e kapitenit në ndeshjet e fundit të Premierligë.

Përmes një postimi në Facebook, Xhaka ka thënë se ai nuk luan vetëm për vete, por e bënë për tifozët dhe skuadrën.

“Ne nuk luajmë vetëm për veten … luajmë për klubin, luajmë për Tifozët dhe luajmë për Komunitetin. Dhe kjo është ajo që e bën Arsenalin kaq të veçantë”, ka shkruar Granit Xhaka.

Komento: