Grenell në darkë duke ngrënë e kënduar me serbët: Natë e mahnitshme në Beograd – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Grenell në darkë duke ngrënë e kënduar me serbët: Natë e mahnitshme në Beograd

09:30 | 23 Shtator 2020

Grenell shpërndan video duke ngrenë e kënduar me serbët: Natë e mahnitshme në Beograd.

I dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka quajtur “të mahnitshme” mbrëmjen që e ka kaluar në Beograd, ku ka darkuar me krerët e këtij shteti.

Në një video që ka shpërndarë Grenell shihet një atmosferë e ngrohë e me buzëqeshje të shumta në darkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe anëtarët e delegacionit serb dhe amerikan.

“Serbët dhe amerikanët në Beograd këndojnë për Alabamën dhe Virginian Perëndimore, natë e mahnitshme”, ka shkruar Grenell.

Ndryshe, Grenell së bashku me delegacionin e SHBA-së ka vizituar të hënën Kosovën.

Komento: