Greqia brenda 13 minutash goditet nga tri dridhje të forta – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Greqia brenda 13 minutash goditet nga tri dridhje të forta

23:12 | 09 Janar 2022

Në Greqi janë ndjerë dridhje të tokës

Një tërmet rreth 5 shkallë të Rihterit ka goditur në qytetin e Florinës në Greqi të Veriut.

Organizata e Pavarur Shkencore, EMSC, ka bërë të ditur se në këtë rajon janë ndjerë tri dridhje të tokës brenda 13 minutash.

Dridhjet e tokës janë dëgjuar edhe në shtetet fqinje të Greqisë, si dhe në Kosovë.

Komento: