Guardiola ia merr yllin e madh PSG – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Guardiola ia merr yllin e madh PSG

20:59 | 22 Dhjetor 2019

Manchester City, mund të shikojë dhe të përfitojë nga një ndarje në bisedimet të kontratave midis PSG dhe Marquinhos.

Marrëveshja aktuale e mbrojtësit brazilian shkon deri në vitin 2022, por ai nuk ka gjasa të nënshkruajë një marrëveshje të re dhe raportet në Francë sugjerojnë që City mund të duket se do të rrëmbejë 25-vjeçarin, përcjell ORAinfo.

Gjigantët spanjollë Real Madrid gjithashtu po mbajnë me vëmendje situatën dhe mund të tundohen në një lëvizje për Marquinhos, i cili ka qenë në PSG për gjashtë vjet./ORAinfo/

Komento: