Guardiola merr vendim të papritur

20:25 | 11 Janar 2019

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola thotë se llojin e lojtarëve që ai dëshiron të nënshkruajë zakonisht nuk janë në dispozicion gjatë dritares së transferimit të janarit përcjell ORAinfo.

Skuadra e Guardiolës e gjen veten në një gare të titullit të Premier Ligës, dhe ata janë gjithashtu ende në Kupën Carabao, FA Cup dhe Ligën e Kampionëve.

Por Guardiola ka qenë e qartë se City nuk ka gjasa të bëjë ndonjë nënshkrim këtë muaj dhe – përpara ndeshjes së së hënës kundër Wolves – ai vuri në dukje se Janari nuk është koha e tij e preferuar për aktivitetin e transferimit./ORAinfo/

Komento: