Guardiola në Milan, takohet me drejtuesit e gjigantit nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Guardiola në Milan, takohet me drejtuesit e gjigantit nga Serie A

15:19 | 21 Maj 2019

Pep Guardiola është emri me i përfolur për të marrë drejtimin e Juventusit pas largimit të Masimiliano Allegrit.

Zërat janë shtuar pas një foto të publikuar në internet ku shihet drejtori sportiv i Juventus Fabio Paratici në Palazzo Parigi, që është selia e transferimit të Juventusit në Milano, ndërsa Guardiola ishte gjithashtu në Milano për një fond grumbullues të bamirësisë së golfit, raporton calciomerkato, përcjell ORAinfo.

Edhe pse prezenca e tyre aty mund të mos jenë të lidhura, fakti që kjo foto ka dalë në internet mund të tregojë një takim mes të dyve ka ndodhur.

Guardiola ka mohuar në mënyrë të përsëritur kur është pyetur nëse do të marrë drejtimin e Juventusit, por spekulimet vazhdojnë dhe thjesht prania e tij në Milano në të njëjtën kohë si Paratici mund të sjell dyshime se takimi ka ndodhur. /ORAinfo/

Komento: